Dantų kanalus reikia gydyti todėl, kad infekcija iš nesveiko danties, per šaknies viršūnę nepatektų į aplinkinius audinius.

Uždegiminis procesas danties viduje gali atsirasti dėl ėduonies, danties trauminio pažeidimo, išplitusios apydančio patologijos, neteisingai atliekamos gydymo procedūros ir kt. Laiku negydant, šaknies kanalas tampa mikroorganizmų rezervuaru, sąlygojančiu tolesnes sunkesnes komplikacijas. O jų gydymas – ilgesnis, sudėtingesnis ir brangesnis.

Svarbiausi dantų kanalų gydymo principai:

  • priėjimas prie kanalų per suformuotą ertmę dantyje;
  • kanalo mechaninis valymas, formavimas, cheminis apdorojimas;
  • kanalo užpildymas – plombavimas;
  • danties vainiko atstatymas.

Odontologijos klinikoje „Dantenė“ endodontinis dantų šaknų kanalų gydymas ir plombavimas, atliekamas naudojant dentalinį „Carl Zeiss“ OPMI pico markės mikroskopą. Pasitelkiant mikroskopą galima pamatyti tai, ko neįmanoma pamatyti plika akimi: siauras kanalų įeigas, papildomus kanalus, dantų šaknų skilimus ar traumos pasėkoje kalcifikuotus kanalus.

Kanalų gydymo mikroskopas

Dantų kanalų gydymo procedūra

Pacientų dažniausiai keliamas klausimas, kodėl reikia pergydyti jau anksčiau gydytus kanalus?

  • anksčiau kanalai nebuvo pakankamai gerai apdorojami, kadangi nebuvo tokių aštrių, lanksčių ir patogių instrumentų kanalams valyti ir formuoti. Todėl nebuvo tinkamai pašalinta infekcija;
  • kanalus plombuodavo pasta, kuria buvo sunku kokybiškai pripildyti kanalą iki viršūnės. Taip pat ši pasta per kurį laiką audinių skysčių buvo išplaunama iš kanalų.
  • šaknų kanalų sistema labai sudėtinga. Pagrindinis kanalas turi šoninius kanaliukus ir kuo arčiau kanalo viršūnės, tuo šoninių kanalų daugiau. Į juos su instrumentais patekti neįmanoma. Todėl labai svarbu, kad užpildas tampriai užpildytų visą kanalą iki viršūnės, užblokuodamas šoninius kanalus.

 

Dantų kanalai

Šoninių kanalų dažnis įvairiame šaknies aukštyje

Dantų šaknų kanalų tipai

Dantų šaknų kanalų tipai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mūsų odontologijos klinikoje „Dantenė“ Jūs galite pirkti paslaugas išsimokėtinai iki 15 000 eurų su „GF Medlizingas“ paslauga! Paslaugą teikiame kartu su partnere UAB „General Financing“. Pirkimo išsimokėtinai įforminimo procedūros yra lengvos ir paprastos, nes kiekvieno kliento mokumas įvertinamas automatiškai per kelias minutes, naudojant pažangią informacinę sistemą, leidžiančią gauti ir įvertinti duomenis apie asmenį iš įvairių duomenų bazių bei registrų. Sužinokite daugiau apie paslaugą „GF Medlizingas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    1. Vieno kanalo pilnas sugydimas kainuoja-110eur. Krūminis dantis turi 3 arba 4 kanalus, tai kainuotų 330eur arba 440eur. Maloniai kviečiame registruotis telefonu: +370 (699) 11198

  1. Laba diena.Reikalingas danties kanalo praplatinimas,kad būtų galima įsukti varžtą,ar pas jus tokia paslauga teikiama ir kiek kainuoja?Ačiū.