UŽAUGINKIME VAIKUS SVEIKAIS DANTUKAIS !

Didžiausias iššūkis odontologui, gydančiam vaiką, pelnyti mažojo paciento pasitikėjimą. Kai gydytoju pasitikės Jūsų atžala ir jausis saugus, būsite ramūs ir Jūs, tėveliai. Tačiau neužtenka vien mūsų personalo geranoriškumo. Kad būtų sėkmingas vaiko dantų gydymas, labai svarbus visos komandos – vaiko, jo tėvų, odontologo ir jo padėjėjo – tarpusavo bendradarbiavimas.

Klinikoje atliekame:

  • Taisyklingų mitybos įpročių formavimas,
  • Pastovi burnos priežiūra nuo pirmų dantukų iki nuolatinio sąkandžio susiformavimo,
  • Higieninių įgudžių formavimas – mokymas taisyklingai valyti dantų šepetuku,
  • Fluoro procedūros kariesui išvengti arba pristabdyti jo eigą.
  • Karieso profilaktika, esant daugybiniam kariesui (buteliuko kariesas, ypač vaikams brendimo laikotarpiu),
  • Dantų silantavimas,
  • Pieninių ir nuolatinių dantukų gydymas,
  • Individualios burnos apsaugos sportuojantiems vaikams ir paaugliams.

KODĖL VAIKAI BIJO DANTŲ GYDYMO?

Baimė dėl nežinomybės

Dauguma mažų vaikų nežino, kaip atliekamos dantų gydymo procedūros, ir tai gali tapti baimės priežastimi. Tokiais atvejais rekomenduojama „sakau – rodau – darau” metodika.

  • „Sakau” – būsimos procedūros paaiškinimas vaikui jo amžiuje suprantama kalba. Net kai procedūra jau atliekama, galima vaikui pasakoti, kas yra daroma. Svarbiausias dalykas – gydytojas privalo būti sąžiningas. Jei procedūra bus skausminga ar nemaloni, būtina sakyti tiesą ir įspėti apie tai pacientą.
  • „Rodau” – parodoma, kaip ir su kokiais instrumentais procedūra bus atliekama. Vaikas turėtų pamatyti, paliesti, pauostyti medžiagas ar instrumentus, išgirti kaip jie veikia.
  • „Darau” – procedūra atliekama, tik įsitikinus, kad pacientas viską suprato teisingai. Jei vaikas elgėsi gerai, būtina jį pagirti.

Baimė, perduota šeimos narių ar draugų

Tai baimė, kurią perdavė kiti šeimos nariai ar draugai, turėję neigiamą dantų gydymo patirtį. Dantų gydymo bijantys tėvai dažnai savo baimes nesąmoningai perduoda vaikams. Psichologinis paruošimas turėtų prasidėti dar prieš vaiko pirmąjį vizitą pas odontologą. Tėvai ar kiti šeimos nariai dažniausiai būna pirmieji, suteikiantys vaikui supratimą apie dantų gydymą. Vaikams ypač pravartu stebėti vyresnių brolių, seserų ar tėvų dantų apžiūros ar nesudėtingas gydymo procedūras. Tačiau būtina tinkamai parinkti atvejus stebėti, nes mažesni vaikai gali išsigąsti įvairių garsų.

Negalima sakyti:

  • „valgysi daug saldainių, pamatysi, kaip skaudės dantuką”
  • „nevalysi dantų, eisim pas dantų daktarę – pamatysi kas tau bus”
  • prieš einant ar jau atėjus pas daktarę – „nebijok, tau nieko nedarys – tik pažiūrės”

Ir Jūs, tėveliai, ir vaikučiai, turite suprasti, kad tik pažiūrėjęs gydytojas dantukų nepataisys. Juk reikia ir patepti, ir nuskausminti, ir skylutę išvalyti. Todėl vaikutį reikia nuteikti, kad kartais gali reikėti pakentėti. Bet gydytoja apie tai tikrai perspės. Ir tėvai, ir gydytojai su mažuoju pacientu turi būti sąžiningi.

Skausmo baimė

Beskausmės dantų gydymo procedūros – tai pagrindinis vaiko pasitikėjimo odontologu garantas. Kadangi dauguma procedūrų yra skausmingos, gydomi pieniniai dantukai, kaip ir nuolatiniai, gali būti nuskausminami. Bet koks dantų gydymas gali būti atliekamas kokybiškai tik tuomet, kai pacientas jaučiasi komfortabiliai. Labai svarbu kruopsčiai ir taisyklingai atlikti nuskausminimo procedūras. Daugeliui vaikų tai gali būti pirmoji dantų gydymo patirtis ir ji turi būti sėkminga. Šios procedūros metu odontologas turi parengti vaiką būsimai injekcijai. Nederėtų smulkiai pasakoti ką ketinate daryti. Geriau vaizdžiai paaiškinti pacientui, kad dantis bus užmigdytas ir išgydytas.

Gydytojo baimė

Iššūkis odontologui, įgyti mažojo paciento pasitikėjimą.

Labai svarbu gydytojo kantrybė, kompetencija, nuoširdus pokalbis su tėvais apie vaiko elgsenos galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Sveiki. Lankėmės su 5 metų dukra pas odontologą, reikia tvarkyti dantukus, bet ji turi stipriai išreikštą pykinimo refleksą. Odontologė sakė, kad sedacija nenuima pykinimo reflekso, o internete randu informaciją, kad padeda. Kaip yra iš tikrųjų? Ačiū

  2. Sveiki mano sunui 3su puse metuku jo visi pieniniai dantukui skileti priekiniai nuluzineja ar darot narkoze ir galit sutvarkyt visa burnyte?kokia butu to kaina?dekoju

    1. Sveiki. Mano sūnui 3.8 metų. Galiniai dantukai su skylutėmis, skauda, blombavo- iškrito. Priekiniai lūžinėja, taisyti paniškai bijo. Ką daryti? Ką galite pasiūlyti ir kokios kainos? Ačiū

  3. Sveiki, mano 2 dukryte nususkele priekinį dantuka nedaug, o dabar pradėjo jis lyg trupeti tolyn, ar įmanoma kažką padaryti.

  4. Laba diena noriu pasikkausti tiksliai nuo kada vaikuciui tasioma dantis ir kur Kaune yra odontologu kokių gal kažką galite patarti?

  5. Laba diena noriu paklausti kiek kainuoja dantukų teisiamas ir rovimas nes vienas dantukai reikia išrauti nes nuskilo iš šono liežuvį o kitas skaudena dantukai ir reikia isteisiti

    1. Gydymo galimybes galėtų pasakyti tik gydytojas, apžiūrėjęs burną ir įvertinęs Jūsų esamą situaciją. Maloniai kviečiame registruotis mūsų klinikoje telefonu: +370 (699) 11198. Lauksime Jūsų atvykstant.

  6. Labas vakaras, ar tvarkote dantukus uzmigde vaika, nes kitaip nesileidzia, ir kokia butu kaina apytiksliai.? Aciu.

      1. Sveiki,norėčiau jūsų nuomonės kaip gydyti penkiamečiui dantukus,jei jis nesutinka išsižioti,išgręžė bet užtaisyti neleidžia..ką daryti tokiu atveju?

  7. Sveiki ar tvarkote pieninius dantukus pad mis nuo kareso nutrupeja ir negrazei atrodo.kokia kaina butu

    1. Taip gydome pieninius dantis. Pieninio danties plombavimas stiklojonomerine plomba nuo 20 eurų. Maloniai kviečiame registruotis mūsų klinikoje telefonu: +370 (699) 11198. Lauksime Jūsų atvykstant.

  8. Sveiki.. Norejau paklausti ar jusu klinikoje yra galimybe atlikti dantuku vaikui patikra i darzeli mazymai pazymeti? Ir kokia kaina?
    Ačiū..